Rok jako žádný jiný - Fanúšikovský preklad skvelej fanfiction od Aspen in Sunlight (trilógia AYLNO, ASLNO a AFLNO).

Malinkatá apologie


 Malinkatá apologie

Prevzaté (13.11.2008) bez úpravy so súhlasom Assez, link :
http://www.assez.7x.cz/homepage/malinkata-apologie.html


Tento článok mi vyrazil dych, niektoré pasáže - hlavne tá pre nekomentujúcich - akoby mi hovorila z duše. Len miesto autorov si dajte prekladateľov. Tiež už som mala nutkanie obmedziť novú kapitolu počtom komentov. Ale vždy sa našlo zopár ľudí, ktorí mi potešili dostatočne na to, aby som to neurobila. Díky Assez, snáď sa niekto zamyslí.

 ********************************************************************************************


Cílové skupiny, které bych prosila, aby tento článek četli: vášniví debatéři o podmínkách - počet komentářů pro přidání/připsání kapitoly, tedy ti, jež se jakkoli vyjádřili k Zápiskům a limitům u této povídky. PRO NEKOMENTUJÍCÍ (teda anonymní), pro autory a pro lidi, kteří by rádi obnovili tzv. ,,FIALOVÝ ARCHIV”.


SEBESTŘEDNÁ MINUTKA


Jak jste si možná stihli všimnout - stáhla jsem požadavky na počet komentářů. Neměla jsem zdání, kdy přidat další kapitolu, a tak jsem zvolila ten způsob, že si o tom rozhodnou čtenáři. Místo měsíců jsem, pravda, zvolila pro sebe přijatelnější způsob - počty. Férově jsme uvedla, kolik si jich představuji. Naneštěstí na sebe má poznámka ztrhla víc pozornosti než povídka. A i když si myslím, že spíš než můj požadavek vás odradila délka kapitoly... povrchnost sama. Příští kapitolu přidám s tím, že limit bude, ale vy ho nebudete znát


Avšak s ohledem na reakce a dozajista také proto, že se nebojím, že bych časem nepřidala všechny kapitoly, tentokrát o komentáře ŽÁDÁM.


ŽÁDÁM , neb se vám požadavek zdál arogantní... mimo to, že jsem se vůbec odvážila rozkázat vám komentáře. Požadavek byl původně napsán daleko podlézavěji a pro vás zajisté přijatelnějším tónem. Ke zkrácení došlo po tom, co mi délku odmítl ff.ph.net.

PRO NEKOMENTUJÍCÍ

Vím, že spousta lidí říká, že nepíše komentáře, protože by se opakovali. Beru také to, že nemusíte být žádní... nemusíte být žádní velcí spisovatelé. Ani vám nevyhovuje psát mega slohy. Že máte jistě spoustu důvodů, proč na přečtený text nereagovat.

Ale vyzývám všechny, kteří nechtějí, aby HP FF na české scéně jednoho krásného dne skončila - podpořte spisovatele svým ,,pěkně”. Případně ,,zkus to vylepšit” - tato dvě sdělení přece nedají ani práci. Pokud se vám třeba od autora něco nelíbilo a ostatní to chválí - stejně se ke svému názoru hrdě hlaste!

Podpořte tím ne jen mě a nejen mně ukažte, že stojí za to psát. Že když vystavujeme své díla, že je někdo čte. Že návštěvnost na stránkách nám nezvedají jenom bandy čumilů, co obhlíží vzhledy.

Vyjádřete, prosím, svůj zájem. Řekněte nám, autorům, že to nesmíme vzdát - a my se nepřidáme k těm, na něž se zapomněla v propadliště dějin. K těm velkým autorům, na něž se zapomnělo, kteří dávno odešli.

Prosím, podpořte svým slovem nebo dvěma autory, aby se nemuselo stát, že odejdou všichni. Nemluvím o tom, že HP FF nikdy nezanikne, mluvím o tom, že je něco nádherného, jak pár fantasy knížek o Harrym Potterovi ovládlo svět. Pobláznily lidi natolik, že začali ke knihám vytvářet paralelní světy.

Nevím, jak vy, ale chci zjistit, že až se za pár let vrátíme k archivům a stránkám o našich hrdinech, o různých fandomech... - že tam naše povídky stále budou. My budeme našim dětem říkat: ,,Tohle jsme stvořili, tímhle jsme nějakou dobu žili. A ono to vydrželo. Mělo to smysl - protože po roce, po dvou, po třech letech, kdy knihy skončily, světy zůstaly. Zbyli spisovatelé, zbyli čtenáři a dokonce zbyla velká podpora schovaná v komentářích našich čtenářů. Byli to lidé, kteří se o své autory starali. Psali jim dojmy z přečteného. Kdo ví? Kdyby jich nebylo, o kolik dnů, měsíců či let dříve by autoři skončili se psaním?”

Tak na vás, nekomentující, naposledy apeluji - pokud to alespoň trochu půjde, přidejte, prosím, komentář. Připojte svůj hlas k tomu, co se vám líbí. Nebo za chvíli nezbude nic.

Už tolik krásných věcí na zemi neexistuje. Vím, je to velká prosba, téměř nesplnitelná, ale... pokusme se neztratit to, co ještě zbývá.

Původně tohle měla být část Zápisků, ale během psaní jsme si řekla, že to má na samostatný článek, co myslíte?

S tím ještě jedna maličkost - STARÝ FIALOVÝ ARCHIV.

Doneslo se ke mně, že důvod, proč fialový archiv nefunguje již hodně dlouho, je malý tlak na toho, kdo to má v moci - Wealla. On tedy nemá důvod archiv obnovovat.

Já ale věřím, že s lidskými hlasy a množstevní přesilou se podaří i toto - obnovení archivu. Vše je o vůli, schopnosti dohodnout se. Máte vůli? Chcete se dohodnout?

Žádám vás - dejte to najevo.

Loučení

Doufám, že mě v tomhle nenecháte

Vaše Assez

a Jimmi

  • 0

Ľudia okolo Roku


Ľudia okolo Trilógie

 

Všetky mená sú uvádzané v abecednom poradí. Pokiaľ som niekoho neúmyselne vynechala, stačí dať vedieť. Tie otázniky sú tam preto, lebo ďalšie mená sa uvedú až po zverejnení na tomto webe.

  Prekladatelia

AtetRok: 19-43,60, 66,74, 82
ChalibdaRok: 44-85, 87-96
Hřebačková JanaRok: 1-16
IisisRok: 84 Sk, 86 Sk
JacomoRok: 74
Kokr SimonRok: 17,18

Sargo

Rok: Re 18
ShirrazRok: 54
TersaRok: 97

 

  Beta-readers

AtetRok: 19-30,74,82
CalwenRok: 49, 72, 81, 85
ChalibdaRok: 70, 74, 77, 82, 97
JacomoRok: 44-49, 51-54, 56, 58, 59, 61, 65-67, 69,70, 74-76, 78-81,83,84 Cz, 85, 87-89
KrtekRok: 31-40
MissionRok: 84 Sk, 86 Sk,
Pomponius (Potterák)Rok: 1-16, 41
VeritasRok: 44-49, 51-54, 56,58
Beruška, NerlaRok: 97

 

  Záverečné úpravy Roku

SargoRok: 1-29
SorakiRok: 14
Lily of the valleyRok: 30,32
HatifnatifRok: 33
SáraRok: 34
LadyFRok: 35,36
SorakiRok: 37-40
JayRok: 41
SorakiRok: 42-70
  

  

  Léto jako žádne jiné

 

Pri preklade Leta ide o úžasnú kolektívnu prácu niekoľko ľudí. Základom je fantastický preklad od Kayi, s malou výpomocou Lenky pri jednej kapitole.

 

 Na výslednej podobe sa rôznou mierou podieľajú, či podieľali: soraki, hatifnatif, zrzka, Sargo, Lori, Lily of the valley.


 

  Administrátori

assez

Jimmi

Potterák(bývalý)

  • 0

Pár slov k Roku


Tímto se s vámi Chalibda loučí. Byl to pro mě, a doufám, že i pro Vás, Rok jako žádný jiný. Potkala jsem tady pár lidí, co už asi napořád budou patřit do mého srdíčka, ale je na čase jít dál. Rok (a nebo spíš Léto a Rodina) má teď tým skvělých překladatelek, (a já jim budu šlapat na paty, aby zůstaly tak skvělé, jak jsou teď) takže ho zanechávám v dobrých rukách.

S láskou

                                Vaše Chalibda

  • 0