49. 2/3 Nevítané zprávy

49. Nevítané zprávy
datum: Neděle 03 listopad 2019
v kategorii: RODINA jako žádná jiná > AFLNO Kapitoly 41 - 50
komentáře: 4
nehodnoceno -
Překlad: Lupina
Beta: martik

Překlad: Lupina

Beta: martik

 

Kapitola 49. Nevítané zprávy – 2/3

I Harry musel uznat, že stůl se snídaní vypadá poněkud přehnaně. Neměl to v úmyslu, ale také nechtěl přerušit Snapea a Draca při rozhovoru o teorii protikleteb. Čas od času zaslechl mumlání, rozhovor se občas rozvášnil, a pak padl zpět do tichého, sotva slyšitelného šumu.

Jídlo objednal okamžitě, a zatímco čekal, až se Snape s Dracem objeví, přiobjednal další. A další. Koneckonců, možná nechtěli pomerančový džus. Takže… hroznový taky. A z granátových jablek. A jablečný. A když už na to přišlo, palačinky se mu zdály pěkně nudné, takže si poručil další. Pak jej napadlo, že Snape by pro ně chtěl nějaké bílkoviny, že? Vlastně, ta vzpomínka na sušenky něco takového naznačovala. Harry si byl téměř jistý, že mu Snape řekl, aby snědl nějaké bílkoviny. Takže jakou snídani? Skončil u slaniny, šunky a párků.

Plus vajíčka. Co je to za snídani bez vajec?

Několik druhů vajec.

Harry se nakonec zarazil, když mu došly nápady na čerstvé ovoce a začal přemýšlet o zelenině. Aby neobjednal další jídlo, vrhl se na pohovku, na níž hodiny ležela Narcisa, a popadl ze stolku časopis o lektvarech.

Byl děsně nudný.

„Dobře, ale jen když bude souhlasit madame Pomfreyová,“ říkal právě Draco, když se konečně se Snapem objevili. „Protože nehodlám – u Merlina, Harry. Řekl jsem, že bych něco zakousl, nepotřebuju hostinu!“

„Jo, promiň,“ pronesl Harry, když odhodil časopis stranou a vyhoupl se na nohy. „Nechtěl jsem rušit. Asi jsem se nechal trochu strhnout.“

Vážně viděl, jak Draco ke Snapeovi naznačil ústy trochu?

Nicméně jeho otec jídlo nekomentoval, jen pravil: „Uvítali bychom, kdyby ses připojil k naší diskuzi.“

To dokazovalo, že si nevšiml Dracovy žádosti, aby si promluvili o samotě. Nebo to možná dokazovalo, že si Snape všiml, ale nechtěl Harryho vyloučit. Nebo to dokazovalo, že se Snape cítil unavenější, než dával najevo. Nebo Harry prostě netušil.

„Můžeme?“ dodal Severus, posadil se a nalil si šálek čaje. Naštěstí měl Harry dost duchapřítomnosti a zabránil si objednat další čajovou konvici. Netřeba jejich otci připomínat jejich opileckou eskapádu v Komnatě nejvyšší potřeby.

Draco si vybral kávu a croissanty, ačkoliv ke konci si také nabral nějaká míchaná vajíčka. Harry si dal od všeho trošku. Musel, když už způsobil skřítkům tolik problémů.

Pak se krb probral k životu a Draco, který zjevně čekal madame Pomfreyovou, vyskočil na nohy. Dorazil však ředitel se zpřehýbaným výtiskem Denního věštce. Tvář měl zbrázděnou napětím.

„Nuže,“ pravil Brumbál. „Zdá se, že vaši synové dostali školu a dost možná i Řád do dosti neudržitelné pozice.“

Snape vstal a noviny si od ředitele s povzdechem přebral. Deset vteřin nato si povzdechl znovu a padl zpět na židli. „Ta zatracená ježibaba.“

Brumbál si odfrkl. „To je vše, co řeknete?“

„Mí zatracení synové,“ vyštěkl Snape. „Lepší, pane řediteli?“

„Cože?“ zeptali se Harry a Draco téměř současně.

Snape zamračeně mrštil Věštcem na stůl. „Podívejte se sami!“

Draco výtisk uchvátil první, ale když Harry namítal, držel jej tak, aby mohli číst oba.

Pozdvižení v Prasinkách! hlásal titulek velkým písmem přímo nad fotografií ve větru se kymácejícího vývěsního štítu Prasečí hlavy. A pod obrázkem podtitulek, ze kterého Harrymu ztuhla krev: Zvláštní zpráva od Rity Holoubkové.

„S Harrym jsme stěží způsobili pozdvižení, to tě můžu ujistit –“

„Čti!“ zavrčel Snape.

Nevinní kolemjdoucí v jediné skotské plně kouzelnické vesnici byli včera odpoledne přímo zděšeni dvěma opilými a drzými, zhýralými studenty Bradavic, kteří se rozhodli k návštěvě Prasečí hlavy poté, co vyvolali hádku v Medovém ráji i u Taškáře. Po ulici se říká, že zmizely sladkosti za víc než sto galeonů, a ještě víc bylo oněmi studenty rozšlapáno. Podle všech zpráv oni studenti požívali Ogdenskou přímo z láhve, zatímco se probíjeli jednou výlohou za druhou, aniž by pomysleli na následky pro úctyhodné obchodníky poctivě pracující v naději na další poctivě vydělané peníze!

„Lotři to byli. Hotoví lotři!“ soudí jeden očitý svědek, který si nepřeje být jmenován z obav reakce školy. Kdo by pochyboval, že sám Albus Brumbál musí být namočený v tak nepatřičném chování? Jistě ani jeden obyvatel Britských ostrovů nemůže věřit, že by obyčejní studenti mohli nepozorovaně vyklouznout z tak úctyhodné školy. To může znamenat jen to, že bradavický ředitel ve skutečnosti podporoval tak šokující chování.

Ptáte se, o které studenty šlo? Nikdo neví jistě, ale tato reportérka má své podezření. Přišli do blízkého kontaktu s počestným obchodníkem, který si užíval odpolední krmi u Prasečí hlavy. Podle něj byl jeden vysoký se zářivě plavými vlasy a nákladným vzhledem, který je spojen s vlastnictvím hromad galeonů, zatímco druhý byl menší, ošumělejší mladík s černými vlasy tak zcuchanými, že patrně neviděly hřeben od dob Merlina.

Mohou vůbec existovat pochybnosti, drazí čtenáři, že viníky toho poprasku ve vesnici byli Draco Malfoy a Harry Potter, oba adoptivní synové nikoho jiného, než bradavického Mistra lektvarů Severuse Snapea? Z toho pro logicky uvažujícího člověka vyplývá jediné. Zjevně je synům jistého profesora dopřáno užívat si zábavy, za kterou by byl každý jiný student vyloučen! Ptám se, jakých dalších privilegií se jim dostalo? Mají dovoleno zanedbávat studia? Nejsou jejich známky vždy vynikající bez ohledu na jejich skutečné schopnosti? Nejsou i všichni ostatní profesoři dohodnutí se Severusem Snapem, aby těmto hochům prokazovali přízeň, možná na příkaz samotného zkorumpovaného ředitele? Obávám se, nejdražší čtenáři, že jeden musí dospět k temnému závěru – navíc nesmíme zapomenout, že onen Harry James Potter, kterého zvolil zmijozelským prefektem jeho adoptivní otec, shodou okolností ředitel Zmijozelu zplnomocněný k takovému rozhodnutí a to navzdory faktu, že do této koleje nikdy nebyl zařazen, tímto postem vskutku opovrhoval po většinu školních let! A možná stále opovrhuje!

(A nesmíme zapomenout, že Potterovi byla prefektská pozice nabídnuta po podezřelé a záhadné smrti Pansy Parkinsonové, která přišla ruku v ruce s odmítnutím jejího přítele, samotného Draca Malfoye, o čemž si šuškají studenti mezi sebou! Ale já odbočím – jde o to, že Harry Potterovi byla přidělena pozice, která byla doposud rezervována ženské části Zmijozelu. Buď je profesor Snape zaujatý ještě ostudněji, než jak tato reportérka dlouhodobě předpokládá, nebo musí mít Harry Potterřekněme sklony?)

Ale nezabředněme příliš do spekulací, mí drazí a nejvěrnější čtenáři. Ach ne – protože tato reportérka má mnohem víc důkazů než pouhý tucet zpráv a rozhovorů od obyvatelů Prasinek. Má své vlastní očité svědectví, doplňující tento zajímavý vývoj. Koho to neviděla na vlastní oči procházet včera vesnicí, několik hodin po zde popsaných událostech? Ano, uhádli jste, mí chytří čtenáři – nikoho jiného než samotnou Narcisu Malfoyovou. Bezpochyby přišla, aby pokárala svého hříšného, zkaženého syna, nebo možná aby zaplatila náhrady obchodníkům, kteří museli strpět jeho ohavnou přítomnost!

Popravdě – ta žena vypadala naprosto bez sebe. Ne, tvář měla bezpochyby popelavou úzkostí, když klopýtala cestou k hradu, zcela jistě aby si promluvila se svým bývalým synem, jehož chování ve vesnici ji zostudilo. Protože ano, sice se jej před mnoha měsíci zřekla, ale přesto mateřská láska je ryzí – tak ryzí jako tekoucí krev v jejích aristokratických žilách. Mohu jen doufat, že její láska a zjevná starost pomůže jejího syna svést ze zlé cesty, na kterou se nedávno vydal, a vrátit jej zpět na poctivou, ctihodnou cestu, po které kráčejí všichni Malfoyové.

Zatímco toto píši, drazí čtenáři, zdá se, že by Narcisa Malfoyová mohla mít ještě šanci. Přesto zůstává na hradě a možná ještě nějakou dobu zůstane, aby pobízela a přemlouvala svého marnotratného syna, aby prohlédl své chyby a opustil nerozvážné a možná i zlomyslné vedení svého ‚otce‘, nezmiňujíc ‚otcova‘ vlastního rádce, Albuse Brumbála.

Jak dlouho potrvá, než rada svolá schůzi, aby prodiskutovala tyto šokující události? Kolik dalších dětí se musí potloukat v podnapilém stavu v Prasinkách, než se začneme starat o budoucnost naší mládeže? Věřím, že děti jsou naše budoucnost – zacházejme s nimi dobře a dovolme jim mířit správným směrem!

2 Komentáře

 • 04 lis 2019: 14:32
  Posted by JSark

  Nezabředněme příliš do spekulací? Ty brďo, veď celý článok bol plný špekulácií. :O Poctivá, ctihodná cesta, po které kráčejí všichni Malfoyové. Zíram. Rita by potrebovala nakopať. Alebo zašliapnuť.
  Vďaka za preklad.

  0 0
 • 29 led 2020: 10:55
  Posted by Sally

  Tak toto bol opravdu výkon, Rita! Tá ženská má talent, to sa musí uznať. Možno by mohla skúsiť šťastie v beletrii, ale vlastne, dobre vieme ako taká kniha dopadne, že.
  Dúfam, že sa článok neodrazí i na Narcissinej situácii - i keď ma trochu desí zistenie, že od Luciusovej smeti ubehlo len 8 mesiacov. Zdá sa, že Harry dokáže šialenými udalosťami zaplniť nie jeden rok, ale stačí mu polroka :D mám radosť z Draca, je dobrým synom a bratom. Dufajme, že sa polepší Narcisse a Harrymu sa budú vybavivať spomienky častejšie. Vďaka za preklad!

  0 0

Nejnovější komentáře